szafy na broń

Szafy na broń długą

Szafy na broń długą
4.6 (92.5%) 8 votes

Posiadanie szafy na broń jest w Polsce obwarowane licznymi zasadami – jednak nawet jeśli ktoś jest dobrze wyszkolony i posiada na nią zezwolenie, pozostaje jeszcze problem jej właściwego przechowywania. Nie chodzi przy tym jedynie o to, by broń nie uległa zniszczeniu, ale przede wszystkim, by nie dostała się w niepowołane ręce – na przykład włamywaczy czy dzieci. Sejf na broń jest doskonałym rozwiązaniem. Odpowiednio chroni zarówno sam produkt, jak i mieszkańców domu, w którym się znajduje.

Podobne sejfy przystosowane są do przechowywania w nich broni palnej – a także innych środków bojowych i przydatnych do nich akcesoriów. Rzecz jasna, powinny spełniać odpowiednie wymagania. Zarówno jeśli chodzi o wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny oraz system użytych zabezpieczeń. Podstawowy podział szaf na broń dzieli je na zewnętrzne oraz przystosowane do montażu we wnętrzu mebla. Możliwe jest jednak także przytwierdzenie ich do ściany, albo podłoża. Istnieją też sejfy wolnostojące, choć cieszą się mniejszą popularnością (klienci preferują sejfy ukryte, albo mocno przytwierdzone).

Współczesny sejf na broń może być różnej wielkości, a także różnej klasy. Oczywiście, najbardziej godzien uwagi jest model klasy S1 i klasy I, spełniający między innymi takie wymogi jak Certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, a także Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji. Produkty występują też w różnych kolorach (jasnoszary lub butelkowozielony), wykonywane są z grubej stali, ze wzmocnioną płytą drzwi, zabezpieczeniami przed przewierceniem rygli i dodatkowymi blokadami drzwi. Dzięki czemu nawet po wycięciu zawiasów broń ukryta w środku nadal jest bezpieczna.

Szafy na broń można zamawiać w wersji dodatkowo zabezpieczonej – na przykład instalacją alarmową, czujnikami alarmowymi czy dodatkowym zamkiem kluczowym. Zwiększy to jeszcze poziom bezpieczeństwa. Ogólnie rzecz biorąc, podobne produkty są potrzebne każdemu, kto ma do przechowania niebezpieczny przedmiot, jakim jest broń. Jako jej właściciele zróbmy wszystko, by długo pozostawała sprawna, ale nie zagrażała nikomu z domowników i sąsiadów.

Szafy na broń w pełnej ofercie można sprawdzić na stronie:

https://sejfy-antywlamaniowe.pl/kategoria/szafy-na-bron/