mediaport

Mediaport – nowoczesne rozwiązanie dla biura i domu

Mediaport – nowoczesne rozwiązanie dla biura i domu
4.6 (92%) 5 votes

Postęp technologiczny znacząco podwyższył poziom komfortu korzystania z przestrzeni biurowej i domowej. Komputeryzacja otwiera przed nami ogromne możliwości, a stwierdzenie, że technologia wkradła się do każdej dziedziny naszego życia, w żadnym wypadku nie będzie nadużyciem. Poza niezaprzeczalnymi atutami, taka sytuacja stwarza jednak pewien dyskomfort, a jest nim… nadmiar okablowania – pojawia się zatem Mediaport.

Elektronika biurowa i użytkowa to segment rynku, który rozrasta się w niezwykle dynamicznym tempie. W rezultacie, w naszych biurach i domach co rusz pojawia się nowy gadżet elektroniczny. Nie ma w tym nic złego, postęp rządzi się przecież swoimi prawami. Rzecz w tym, że wszystkie te urządzenia wymagają dostawy energii i połączenia między sobą.

O ile ta druga kwestia w wielu przypadkach może zostać rozwiązana dzięki łączności bezprzewodowej, to w temacie zasilania pewnych rzeczy wciąż jeszcze nie da się przeskoczyć. W rezultacie podłogi w naszych biurach i domach pokrywa gęsta sieć kabli, co z całą pewnością nie wpływa korzystnie na funkcjonalność pomieszczeń. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwoli okiełznać ten chaos. To oczywiście mediaport.

Mediaport sprawdzi się w domu i w biurze

Przedsiębiorstwa już od jakiegoś czasu stawiają na funkcjonalne rozwiązania modułowe, które służą dostawie energii i sieci do określonego stanowiska. Takie elementy wyposażenia coraz częściej pojawiają się też w domach i w przestrzeniach publicznych, co nie jest specjalnym zaskoczeniem – odpowiednio zaprojektowany mediaport pozwala w znaczący sposób zoptymalizować zarządzanie przestrzenią, eliminując konieczność korzystania z niepraktycznych i nieestetycznych przedłużaczy.

Mediaport o konstrukcji modułowej może być łatwo dostosowany do każdych potrzeb. W połączeniu z systemem do zarządzania kablami, takie rozwiązanie pozwala w łatwy sposób pozbyć się plątaniny przewodów, co realnie wpływa nie tylko na funkcjonalność, ale także na bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z pomieszczenia.

Funkcjonalność to jednak nie wszystko, w przestrzeni biurowej i domowej ważna jest też estetyka. Mediaport może być dyskretnie ukryty pod blatem roboczym zawsze wtedy, kiedy nie jest potrzebny. W pozycji otwartej stwarza efekt high-endowego rozwiązania, będąc poniekąd ozdobą stanowiska pracy.

Warto przejrzeć ofertę tych urządzeń, np. tutaj:

www.portymultimedialne.pl