sejfy

Sejfy – praktyczne zabezpieczenie w domu i w biurze

Sejfy – praktyczne zabezpieczenie w domu i w biurze
4.8 (95%) 4 votes

Sejfy okazują się bardzo praktycznym rozwiązaniem, nie tylko w zastosowaniu firmowym, ale także domowym. Zabezpieczenie gotówki, biżuterii, papierów wartościowych, poufnej dokumentacji czy broni – tego rodzaju konstrukcje doskonale sprawdzą się przy każdej okazji, jednak rozbudowana oferta rynkowa nie ułatwia kwestii wyboru odpowiedniego modelu. Na jakie rozwiązania warto postawić w biurze, a które sprawdzą się w domu?

Ograniczony budżet to nie problem

W powszechnej opinii sejfy są niezwykle skutecznym, jednak kosztownym zabezpieczeniem. Nic bardziej mylnego. W ofercie renomowanych dystrybutorów nie brakuje niedrogich modeli, które doskonale sprawdzą się w biurze i w domu. Dyskretne modele ścienne klasy S1 i I, stanowiące niezwykle praktyczny schowek, można nabyć już w cenie kilkuset zł.

W zgodzie z obowiązującymi przepisami

W niektórych przypadkach zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia jest prawnym wymogiem, narzucanym przez ustawodawcę. W takim przypadku należy skupić się wyłącznie na modelach, które posiadają stosowny atest. Tego rodzaju sejfy mają postać szafy aktowej, jednak sama konstrukcja oraz system zamykania spełniają rygorystyczne standardy dotyczące kwestii zabezpieczenia poufnej dokumentacji.

Zabezpieczenie dla pomieszczeń kasowych

Wszędzie tam, gdzie realizowany jest obrót gotówkowy, należy zadbać o solidne zabezpieczenie środków. Sejfy wrzutowe są idealnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju obiektów kasowych. Praktyczna konstrukcja daje możliwość natychmiastowego zdeponowania banknotów w bezpiecznych warunkach, bez potrzeby opuszczania stanowiska pracy. Takie rozwiązanie jest dedykowane nie tylko dla urzędów i instytucji finansowych, ale także dla niewielkich firm prywatnych.

Uniwersalna ochrona

Jednym z najpraktyczniejszych rozwiązań, które sprawdzi się w biurze i w domu, jest kasa pancerna. Taki sejf bez problemu zmieści nie tylko gotówkę i papiery wartościowe, ale także cenne przedmioty i broń. Oferta rynkowa obejmuje też modele ogniotrwałe, które stanowią najlepsze zabezpieczenie dla ważnej dokumentacji.

Broń wymaga właściwego przechowywania

Broń palna wymaga szczególnego zabezpieczenia. O ile pojedynczy egzemplarz broni krótkiej bez problemu zmieścimy w sejfie ściennym lub w kasie pancernej, to broń długolufowa przedstawia znacznie większe wymagania. W takim przypadku dedykowana szafa stanowi idealne rozwiązanie.

Bardzo dobrze skonstruowana ofertowa znajduje się na:

www.niezawodne-sejfy.pl