stoły konferencyjne

Stoły konferencyjne – jak wybrać najlepszy model?

Stoły konferencyjne – jak wybrać najlepszy model?
4.5 (90%) 4 votes

Sala konferencyjna w każdym przedsiębiorstwie pełni dwojaką funkcję – wewnętrzną i reprezentacyjną. W pierwszym przypadku mówmy o realizowanych w strukturach firmy szkoleniach i zebraniach, funkcja reprezentacyjna dotyczy natomiast podejmowania klientów i kontrahentów. Wyposażenie takiego pomieszczenia powinno zatem odpowiadać na wymogi natury funkcjonalnej i estetycznej. Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając stoły konferencyjne?

Design – zgodnie z przeznaczeniem pomieszczenia

Sam design mebli powinien ściśle współgrać z charakterem pomieszczenia. Jeżeli sala ma służyć przede wszystkim zebraniom członków zarządu, masywny stół z drewnianym blatem będzie idealnym wyborem. Jeżeli jednak samo pomieszczenie jest utrzymane w nowoczesnej konwencji stylistycznej i służy przede wszystkim zebraniom młodych i ambitnych osób, które nawet na chwilę nie rozstają się ze swoimi ultrabookami, lepszym wyborem będzie lekki stół z białą płytą meblową.

Optymalizacja wykorzystania przestrzeni

Nie każda sala konferencyjna to przepastny gabinet, który musi zmieścić kilkanaście lub więcej osób. W małych pomieszczeniach liczą się przede wszystkim rozwiązania funkcjonalne, które niepotrzebnie nie ograniczą skromnej przestrzeni. W takim przypadku doskonale sprawdzi się owalny stół z lekkim stelażem.

W większych salach doskonale sprawdzą się stoły konferencyjne modułowe. Takie rozwiązanie pozwala na niemal dowolną modyfikację układu, dzięki czemu doskonale sprawdzi się przy każdej okazji.

Stoły konferencyjne – istotne parametry

Aby stoły konferencyjne mogły spełniać elementarne założenia ergonomii, muszą legitymować się odpowiednimi parametrami. Warto przyjąć prostą zasadę – 65 cm na osobę. Taka wartość powinna pozwolić uniknąć ścisku, zatem praca będzie przebiegała w komfortowych warunkach. Kolejna rzecz to przyłącza. Stoły konferencyjne powinny przede wszystkim zapewniać wysoką funkcjonalność, a jeżeli przy stole zasiądzie 12 osób, a każda z nich będzie musiała korzystać ze sprzętu komputerowego, takie rozwiązanie okaże się nieocenione.

Dosyć szeroko zostało to przedstawione tutaj:

www.arcadia-meble.pl