szafy aktowe

Szafy aktowe – praktyczny element wyposażenia biura

Szafy aktowe – praktyczny element wyposażenia biura
4.5 (90%) 4 votes

Wyposażenie biura powinno przewidywać zastosowanie rozwiązań, które w efektywny sposób pomogą zorganizować pracę i usprawnią wszystkie wewnętrzne procesy. Zalegające na biurkach sterty dokumentów z cała pewności nie sprzyjają wydajności i efektywności, warto zatem wyposażyć swoje stanowisko pracy w praktyczne szafy aktowe, które w łatwy sposób pomogą w archiwizacji biurowych dokumentów.

W niektórych przypadkach obowiązek przechowywania dokumentacji w metalowej, zamykanej szafie jest narzucany obowiązującymi przepisami prawa. Taki mebel powinien jednak znaleźć zastosowanie w każdym biurze, nawet w sytuacji, gdy zabezpieczenie akt nie jest narzucane przez ustawodawcę.

Praktyczne szafy aktowe to rozwiązanie funkcjonalne i bardzo estetyczne

Szafy aktowe zwykle kojarzą się z ciężkimi, metalowymi konstrukcjami, które w latach 80. i 90. Stanowiły nieodłączny element krajobrazu we wszystkich polskich urzędach. Współczesne rozwiązania stawiają nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę. Malowana proszkowo blacha sprawia, że tego rodzaju mebel można łatwo wkomponować w istniejący wystrój biura.

Wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność przestrzeni, doskonale sprawdzą się modele wyposażone w praktyczne drzwi żaluzjowe. Jeżeli szafa ma gromadzić dokumentację, która nie wymaga zabezpieczenia, dobrą alternatywą będzie wariant otwarty, który dodatkowo zapewnia szybki dostęp do teczek i segregatorów.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są także modele wyposażone w szuflady. Tego rodzaju szafy aktowe pozwalają na przechowywanie kartotek, dzięki czemu utrzymanie biurowego ładu staje się jeszcze łatwiejsze.

Ważna jest wytrzymałość

Dokumentacja biurowa to zwykle potężne pliki różnego rodzaju papierów. Szafa aktowa powinna cechować się niebywałą wytrzymałością. Metalowa, zabezpieczona przed korozją konstrukcja jest gwarancją solidności, dzięki czemu można mieć pewność, że mebel dzielnie zniesie trudy wieloletniej eksploatacji, nawet jeżeli waga przeznaczonych do archiwizacji dokumentów będzie przekraczała kilkadziesiąt kilogramów.

Zachęcamy do zgłębienia tematu tego zagadnienia na stronie:

www.meble-arcadia.com