sejfy ognioodporne

Czym charakteryzują się najlepsze sejfy ognioodporne?

Czym charakteryzują się najlepsze sejfy ognioodporne?
4.7 (93.33%) 3 votes

Cenne przedmioty przechowujemy dziś zarówno w domu, jak i w firmie, w której pracujemy. I niemal zawsze obawiamy się o ich bezpieczeństwo. To prawda, trudno o rozwiązanie skuteczne bez względu na okoliczności, możemy jednak wskazać takie, które można określić mianem bliskiego ideałowi. W tym kontekście na szczególną uwagę zasługują sejfy ognioodporne.

Najważniejsze kryteria

Jeśli chcemy, aby sejfy ognioodporne wywiązywały się ze swojego podstawowego zadania, nie możemy ograniczać się jedynie do deklaracji ich producenta zapewniającego nas, że mamy do czynienia z niezawodnymi rozwiązaniami. Tym, co powinno mieć dla nas kluczowe znaczenie jest przede wszystkim charakter produktu, istnieją bowiem zarówno urządzenia przeznaczone do przechowywania dokumentów papierowych, jak i te, którym można powierzyć również inne nośniki danych. W obu przypadkach duże znaczenie ma i to, jak długo można narażać sejf na działanie ognia. Nawet najlepsze produkty mają swoje ograniczenia w tym zakresie, normą jest jednak dziś godzinna ochrona, a ta zazwyczaj jest wystarczająca do ugaszenia pożaru.

Solidni producenci starają się też, aby oferowane przez nich sejfy ognioodporne posiadały niezbędne certyfikaty. Tych jest wiele, różny jest przy tym poziom ich ważności. Obecnie najwyżej cenionym wydaje się atest VdS informujący nas między innymi o obecności specjalnego wypełnienia z betonu zwiększającego ochronę przeciwpożarową. Cenny jest także atest wydawany przez warszawski Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Sejfy ognioodporne różnią się między sobą także ze względu na swoją pojemność. Czynnikiem różnicującym jest też liczba szuflad, w których można przechowywać dokumenty i nośniki danych, a także dodatkowe funkcje. Wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługuje ochrona przed włamaniem. Potencjalni właściciele doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pożar nie jest jedynym zagrożeniem, z jakim należy się liczyć, a cenne informacje lub wartościowe przedmioty mogą znaleźć się w centrum zainteresowania złodziei. Ważnym kryterium jest też sama produkcja sejfu. Nie każdy producent jest w jednakowym stopniu wart zainteresowania nawet, jeśli promuje swoje rozwiązania jako niezawodne.

Ofertę możesz sprawdzić tutaj:

https://sejfy-antywlamaniowe.pl/kategoria/meble-ognioodporne/sejfy-ognioodporne-frs-kl-s2-lfs-60p/