szafy kartotekowe

Szafy kartotekowe – warto się zainteresować

Szafy kartotekowe – warto się zainteresować
4.5 (90%) 2 votes

Choć coraz częściej możemy usłyszeć o zaletach przechowywania ważnych danych na nośnikach elektronicznych, biurom trudno uwolnić się od ton papieru. Wiele wskazuje zresztą na to, że i w najbliższej przyszłości tendencja ta będzie się utrzymywać. Jeśli więc zależy nam na tym, aby stosy dokumentów nie sparaliżowały firmy, warto zaopatrzyć się w szafy kartotekowe.

Porządek przede wszystkim

Może się wydawać, że metalowe szafki kartotekowe to zbędny wydatek. Czy każdy dokument nie może być przechowywany w segregatorze na klasycznych półkach, które możemy spotkać w każdym biurze? W teorii takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie, w praktyce jednak nie mija wiele czasu, a my jesteśmy konfrontowani z jego niedociągnięciami. Już sama próba wyciągnięcia z półki potrzebnego nam segregatora kończy się często katastrofą, a jeden niewłaściwy ruch sprawia, że kilka kolejnych ląduje na podłodze. Tymczasem zabezpieczenia, w jakie wyposażone są szafy kartotekowe sprawiają, że w tym samym czasie otwiera się tylko jedna szuflada, tą zaś można wykorzystywać do przechowywania w niej idealnie poukładanych dokumentów o różnych formatach.

Szafki kartotekowe można też docenić w momencie, w którym w tym samym czasie kilka osób korzysta z tych samych dokumentów. Budowa mebli tego typu sprawia, że można ustalić jeden system segregowania ważnych arkuszy, a ponieważ każdy ma do nich dostęp z tego samego poziomu, każdy może być też w jednakowym stopniu odpowiedzialny za przejrzystość ich składowania. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia porządek, ale i eliminuje ryzyko konfliktu pomiędzy pracownikami biurowymi niezadowolonymi z panującego na półkach nieładu.

Atrakcyjne dla oka i bezpieczne

Szafy kartotekowe to jedne z tych rozwiązań, które z roku na rok stają się coraz milsze dla oka. Niegdyś ich surowy wygląd zniechęcał do korzystania z nich, dziś jednak można zamówić je w kolorystyce najbardziej typowej dla wnętrz biurowych. Nie można nie docenić i tego, że ich wysoki stopień funkcjonalności idzie w parze z bezpieczeństwem. Klienci mogą więc zamawiać szafy wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia takie, jak choćby zamki, utrudniające dostęp do nich osobom, których firmowa dokumentacja nie powinna interesować.

Jeżeli jesteś zainteresowany sprawdź ofertę:

https://meble-arcadia.com/szafy-kartotekowe/