sejf gabinetowy

Sejf gabinetowy – bezpieczeństwo przede wszystkim

Sejf gabinetowy – bezpieczeństwo przede wszystkim
4.5 (90%) 2 votes

Sejf gabinetowy kiedyś był elementem wyposażenia, z którego najchętniej korzystały osoby majętne. Obecnie tego typu zabezpieczenia znajdują coraz szersze zastosowanie, nie tylko w obrębie mieszkania lub posesji, ale także w firmach.

O ile pod wieloma cyfryzacja jest zjawiskiem niezwykle korzystnym, to praktyka niejednokrotnie udowadniała, że pieniądze i poufne dane, trafiające do przestrzeni wirtualnej, nie są w stu procentach bezpieczne. W tym kontekście coraz chętniej sięgamy do tradycyjnych rozwiązań, przechowując gotówkę i dokumentację w postaci fizycznej.

 

Sejf gabinetowy – zastosowanie w domu i w firmie

Nie oznacza to jednak, że przedmioty o szczególnej wartości, które są przechowywane w domu lub w biurze, pozostają w stu procentach „nietykalne”. Dopiero dodatkowe zabezpieczenie w postaci sejfu daje względne poczucie względnego bezpieczeństwa. Funkcjonalne rozwiązania przedstawiają bardzo szerokie spektrum zastosowań, co dodatkowo zwiększa ich użyteczność.

Sejf gabinetowy doskonale sprawdzi się zarówno w doku, jak i w firmie. Odpowiednio dobrany model umożliwi zabezpieczenie nie tylko gotówki, kamieni szlachetnych czy cennej biżuterii. Tego rodzaju zabezpieczenie nada się też do przechowywania osobistych dokumentów, poufnej dokumentacji służbowej czy papierów wartościowych, czyli wszystkiego, co potencjalnie może stanowić obiekt zainteresowania złodziei.

Sejf gabinetowy doskonale sprawdzi się też w roli schowka na broń krótką i amunicję i wszelkie akcesoria, które służą do jej obsługi. Pamiętaj, posiadając broń palną w ramach wydanego pozwolenia, stajesz się osobą ponoszącą wyłączną odpowiedzialność za jej prawidłowe zabezpieczenie.

 

Sejf gabinetowy – na co należy zwrócić uwagę?

Warto wiedzieć, że sejf służący do przechowywania broni palnej, amunicji i dokumentacji niejawnej, musi spełniać wymogi ściśle określone w stosownych rozporządzeniach. Pod uwagę powinny być brane wyłącznie te modele, które pozostają zgodne z normami narzuconymi przez Unię Europejską. Potwierdzenie zgodności stanowi Certyfikatem Instytutu Mechaniki Precyzyjnej PN-EN 14450. Warto też pamiętać o połączeniu funkcji z formą. Wykończenie sejfu nie powinno kontrastować z charakterem pomieszczenia, w którym zostanie ustawiony.

Ciekawą ofertę można sprawdzić na:

http://niezawodne-sejfy.pl/sejf-gabinetowy-ml-strong/