szafy na mapy

Szafy na mapy – rozwiązania trwałe i funkcjonalne

Szafy na mapy – rozwiązania trwałe i funkcjonalne
4.5 (90%) 2 votes

Każdy właściciel przedsiębiorstwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna jest prawidłowa organizacja dokumentacji firmowej. Niektóre typy dokumentów przedstawiają jednak szczególne wymogi, które wymagają zastosowania niestandardowych rozwiązań. Należą do nich mapy kartograficzne, które z całą pewnością nie mogą być przechowywane w typowej zabudowie biurowej. Jak zatem można poradzić sobie z tym problemem? Rozwiązaniem są szafy na mapy, czuli meble dedykowane do bezpiecznego przechowywania dokumentacji kartograficznej.

Co stanowi największą przeszkodę w bezpiecznym przechowywaniu map? Odpowiedź jest bardzo prosta – format, który znacząco odbiega od wszystkich typowych dokumentów. Zginanie i składanie w żadnym razie nie stanowi tu rozwiązania, nie tylko ze względów estetycznych – w niektórych przypadkach takie działanie jest wręcz zabronione. Na szczęście producenci wyposażenia biurowego mają w swojej ofercie rozwiązania, które całkowicie rozwiązują tę niedogodność.

 

Szafy na mapy to funkcjonalne i trwałe rozwiązania

Metalowe szafy na mapy oferowane są w wielu formatach, które są ściśle dostosowane do wymogów przechowywanej dokumentacji. Najpopularniejsze pozostają jednak warianty A0 oraz A1, bowiem mapy i rysunki kartograficzne najczęściej sporządzane są właśnie w takich wymiarach. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyposażania biura w szafy na mapy?

Poza formatem szuflad, bardzo ważna jest też ich ilość. Różne modele szaf oferują nieco odmienne możliwości w kwestii przechowywania map i rysunków, wart zatem mieć na uwadze obecne i przyszłe potrzeby przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę fakt, że tego typu elementy wyposażenia biura są eksploatowane przez wiele lat, należy brać pod uwagę modele wyposażone w solidne szyny prowadzące – to właśnie te części podlegają najszybszemu zużyciu, a od ich sprawności uzależniona jest przydatność mebli.

 

Bogata oferta dystrybutorów sprawia, że dostosowanie szafy na mapy do aranżacji biura nie stanowi najmniejszego problemu. Bogata paleta kolorystyczna przewiduje możliwość nadania dowolnego koloru elementom bocznym, jak i frontowej części mebli. Szczególnie godne uwagi są modele malowane proszkowo, które przez długie lata zachowują wysokie walory wizualne.

 

Pełna oferta z ciekawymi propozycjami znajduje się na:

https://meble-arcadia.com/szafki-metalowe/szafy-na-mapy-i-rysunki/