meble gabinetowe

Meble gabinetowe – jak wybrać odpowiedni zestaw?

Meble gabinetowe – jak wybrać odpowiedni zestaw?
5 (100%) 1 vote

Meble gabinetowe pełnią dwojaką funkcję – muszą zapewniać stuprocentową funkcjonalność i wysoki poziom ergonomii, jak również podkreślać status, jaki osoba zasiadająca w gabinecie zajmuje w firmowej hierarchii. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając idealny zestaw?

Samo określenie „gabinet” jest dość uniwersalne i może odnosić się zarówno do biura, z którego korzysta manager wyższego szczebla, jak również do pomieszczenia dyrektorskiego, będącego jednym z „insygniów władzy” w firmie. Nie można zatem mówić o jednym, uniwersalnym rozwiązaniu, które odpowie na szerokie spektrum zgłaszanych potrzeb.

 

Przede wszystkim liczy się komfort

Nawet najbardziej wyszukane meble gabinetowe nie spełnią swej funkcji, jeżeli nie będą zapewniały odp9wiednio wysokiego komfortu pracy. Podstawą każdego zestawu jest biurko, najlepiej obszerne, które umożliwi wygodną pracę z dużą ilością dokumentów służbowych, które każdego dnia zasypują prezesów małych firm rodzinnych i wielkich korporacji. Duży blat roboczy to jednak jeszcze nie wszystko. Biurko powinno być wyposażone w praktyczne szuflady, najlepiej zamykane, które umożliwią bezpieczne przechowywanie cennej dokumentacji firmowej.

Co jeszcze? W gabinecie nie może zabraknąć strefy dla gości. Nie wszystkie interesy załatwia się „przy biurku”, czasami skuteczniejsza okazuje się rozmowa przy kawie, przeprowadzona w luźnej atmosferze. Niewielki stolik i wygodne fotele, ustawione w pewnej odległości od zwyczajowego miejsca pracy, doskonale spełnią swoje zadanie.

 

Styl jest niezwykle istotny

Gabinet jest czymś w rodzaju wizytówki osoby w nim zasiadającej, warto zatem zadbać o to, żeby prezentował odpowiedni styl. Młodzi prezesi i managerowie powinni postawić na nowoczesny design, który będzie odzwierciedleniem sposobu, w jaki prowadzą firmę. Z kolei do dyrektorów przedsiębiorstw z wieloletnią tradycją, znacznie lepiej pasuje styl klasyczny, w którym dominuje przede wszystkim szlachetne drewno i masywny, nieco przyciężkawy design. Takie meble podkreślą status i będą swoistym nawiązaniem do tradycji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć te dwa, pozornie sprzeczne, języki stylistyczne. Uzyskany efekt może być zaskakująco dobry i wprowadzi do gabinetu nieco indywidualności.

 

Bardzo ciekawą ofertę znajdziesz na:

http://arcadia-meble.pl/meble-gabinetowe/