regały magazynowe

Regały magazynowe – na co zwrócić uwagę?

Regały magazynowe – na co zwrócić uwagę?
5 (100%) 1 vote

Regały magazynowe to produkty o konkretnym przeznaczeniu, w których funkcjonalność dominuje nad stylem. Warto jednak wiedzieć, że tego rodzaju meble dzielą się na wiele kategorii, a nie każda z nich nadaje się do zastosowania w ciężkich warunkach. Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając regały do magazynu? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad.

Sama nazwa „regały magazynowe” może sugerować, że tego rodzaju akcesoria przeznaczone są do montażu w wielkich halach, w których składuje się ciężkie przedmioty o znacznych gabarytach. Tymczasem pojęcie „magazyn” odnosi się też do niewielkich przestrzeni, wydzielonych na zapleczach sklepów, czy do archiwów biurowych. Nie dziwi zatem fakt, że na każdą potrzebę odpowiada zupełnie inny produkt.

Regały magazynowe skręcane – idealne do magazynów „wagi lekkiej”

Wszędzie tam, gdzie przechowywane są niezbyt ciężkie stany magazynowe, idealnie sprawdzą się regały skręcane. Wytrzymała konstrukcja umożliwia składowanie różnego rodzaju produktów – spożywczych czy przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie magazynowane są wyroby o twardej, ostrej strukturze, która mogłaby uszkodzić warstwę lakierniczą półek, zaleca się stosowanie wariantu ocynkowanego. Doskonałe zabezpieczenie przed korozją sprawia, że mebel posłuży przez długie lata. Jeżeli wytrzymałość nie jest nadrzędnym priorytetem, warto skupić się na niedrogim modelu, zaopatrzonym w półki wykonane z płyty wiórowej.

Regały wtykowo-zaciskowe – wszędzie tam, gdzie liczy się wytrzymałość

Jeżeli regał ma znosić znaczne obciążenia, a charakter magazynu wymusza częste zmiany w konfiguracji półek, warto skupić się na regałach wyposażonych w system mocowania wtykowo-zaciskowy. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które zapewni bezproblemową eksploatację przez długie lata. Tego rodzaju regały także występują w wariantach malowanych i ocynkowanych.

W każdym przypadku warto zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie półek. Deklaracja producenta to jedno, stuprocentową gwarancję daje dopiero stosowny atest. Regały powinny spełniać też wszystkie normy, które stosownymi przepisami prawa narzuca Unia Europejska. Pamiętaj, praca w magazynie musi przebiegać w warunkach, które zapewniają personelowi całkowite bezpieczeństwo.

Sprawdź świetnie przygotowaną ofertę:

https://meble-arcadia.com/regaly-magazynowe/