szafa na broń

Szafa na broń – co należy wiedzieć?

Szafa na broń – co należy wiedzieć?
5 (100%) 1 vote

Broń palna dla jednych jest wspaniałym hobby, dla innych środkiem obrony. Bez względu na motywację, nie należy zapominać, że pistolety, rewolwery czy strzelby wymagają specjalnych warunków przechowywania, które uniemożliwią dostęp do nich osobom niepowołanym. Właśnie temu służy szafa na broń.

Myśliwi wykorzystują broń do polowań, z kolei dla innych osób stanowi ona środek koniecznej ochrony osobistej. W każdym przypadku należy jednak pamiętać, że dowolny rodzaj broni palnej jest śmiercionośnym narzędziem, które w nieodpowiednich rękach może stanowić ogromne zagrożenie, nie tylko dla otoczenia, ale także dla osoby, która weszła w jej nieuprawnione posiadanie. Bez względu na to, czy broń jest przechowywana w domu, czy w firmowym gabinecie, należy zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie. Zwykła szafa z zamykanymi drzwiami nie wystarczy, w tym przypadku niezbędne są meble większego kalibru.

Szafa na broń – kilka praktycznych sposobów montażu:

Szafa na broń to coś w rodzaju sejfu, którego rozmiar i wewnętrzne wyposażenie umożliwia bezpieczne przechowywanie środków ochrony, zarówno długich, jak i krótkich. To jeszcze nie wszystko, tego rodzaju element wyposażenia wnętrza musi też umożliwiać zabezpieczenie wszystkich akcesoriów, które zwykle towarzyszą broni – amunicji, magazynków itp. Istotne są zatem akcesoria, takie jak choćby praktyczne i wytrzymałe półki, uchwyty oraz zamykane szuflady.

Szafa może zostać przytwierdzona do ściany i / lub podłogi, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. W niektórych sytuacjach wymagana jest jednak dyskrecja – rzucający się w oczy sejf na broń nie jest pożądany w dyrektorskich gabinetach, w których zwykle podejmowani są kontrahenci. W takiej sytuacji szafa może zostać dyskretnie zabudowana we wnękę. Istnieje też możliwość wpasowania jej w szafę, co stanowi najdyskretniejszą opcję.

Jakie normy powinna spełniać szafa na broń?

Sejf do przechowywania broni palnej musi być wyposażony w atestowany zamek. Standardem jest wariant zamykany kluczem, warto jednak pomyśleć o jeszcze bezpieczniejszym modelu szyfrowym. Tego rodzaju produkt musi odpowiadać normom europejskim. Wymagany jest też stosowny Certyfikat S1 nadany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

Doskonale skomponowana oferta znajduje się na:

https://sejfy-antywlamaniowe.pl/kategoria/szafy-na-bron/