szafki na klucze

Szafki na klucze bez tajemnic

Szafki na klucze bez tajemnic
5 (100%) 1 vote

Trudno wskazać jednoznacznie ten mebel recepcyjny, o którym można powiedzieć, że jest najważniejszy. Nie ulega jednak wątpliwości, że jednym z kandydatów do tego miana są szafki na klucze. Co warto o nich wiedzieć i czym kierować się podczas ich wyboru?

Jakie wymogi stawiamy szafkom na klucze?

Trudno wskazać jedno kryterium, które przesądzałoby o wyborze jednego typu szafek na klucze i rezygnacji z innych rozwiązań o podobnym charakterze, nie ulega jednak wątpliwości, że na pierwszy plan wysuwają się względu bezpieczeństwa. Powinny być na tyle łatwo dostępne, aby pracownik odpowiedzialny za korzystanie z nich nie miał z tym problemu. Z drugiej strony jednak nie są to rozwiązania, z których może korzystać każdy, powinny być więc wyposażone w zabezpieczenia minimalizujące ryzyko dostania się do nich osób niepożądanych.

Ponieważ znajdują się w pomieszczeniach, w których pojawiają się nie tylko pracownicy, ale i potencjalni klienci i partnerzy biznesowi, pewną rolę podczas ich wyboru odgrywa również atrakcyjność wizualna rozwiązań tego typu. Szafki nie muszą rzucać się w oczy w pierwszej kolejności, dobrze jednak, gdy nie psują koncepcji architektonicznej pomieszczenia. Trudno więc dziwić się, że dziś maluje się je proszkowo, aby przedłużyć ich trwałość, a choć najczęściej stosuje się różne odcienie szarości, klienci mogą też zaproponować inne kolory spełniające w większym stopniu ich oczekiwania.

Najpopularniejsze typy szafek na klucze

Szafki na klucze nie są monolitem, jeszcze przed zakupem dobrze jest więc zastanowić się nad tym, jakie mamy względem nich oczekiwania i jaka cena przeznaczona na ich zakup wydaje się nam najatrakcyjniejsza.

Najbardziej klasyczne posiadają haczyki umocowane na stałe i bardzo prostą budowę. Są łatwe w użytkowaniu, choć nakładają na nas pewne ograniczenia. Te nieco mniej standardowe zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że haczyki umieszczone są w nich na ruchomych listwach, a to pozwala na zmienianie ich funkcjonalności i dostosowywanie jej do naszych potrzeb. Warto zwrócić też uwagę na szafki przegródkowe, w których można umieszczać nie tylko same klucze, ale i wartościowe przedmioty i dokumenty oraz na tak zwane szafki ewakuacyjne.

Sprawdź ceny polecanych modeli:

https://meble-arcadia.com/szafki-na-klucze/