szafy na dokumenty

Najlepsze szafy na dokumenty

Najlepsze szafy na dokumenty
5 (100%) 1 vote

W każdym biurze konieczne jest posiadanie szaf – wszystko nie może przecież stać na biurkach! Jest to tym ważniejsze w przypadku posiadania sporej dokumentacji, a przecież nadal – mimo że wszystko przechowujemy na plikach w komputerach – firmy posiadają ich mnóstwo w wersji papierowej i wciąż jest to uznawane za standard. W związku z tym musimy zadbać o odpowiednie szafy na dokumenty – pojemne i pozwalające na ich właściwe uporządkowanie. Gdzie je znaleźć i jakie konkretnie najlepiej wybrać?

Szafy na dokumenty – rodzaje

Szafy na dokumenty można znaleźć w wielu różnych rodzajach – i chodzi tu nie tylko o sam styl tworzenia, który należy dopasować do wnętrza, by mebel ładnie komponował się z innymi meblami oraz dodatkami. Wśród szaf aktowych można wyróżnić między innymi takie:

– o drzwiach skrzydłowych

– o drzwiach przesuwnych

– o drzwiach żaluzjowych

– aktowo-kartotekowe

– bez drzwi

Dzieli się je także ze względu na tworzywo, z którego zostały wykonane – na przykład na drewniane, metalowe, czy też z tworzyw sztucznych. W poniższym sklepie, który zajmuje się między innymi sprzedażą wysokiej jakości szaf przeznaczonych na trzymanie w nich dokumentacji, wszystkie produkty zostały wykonane z blachy stalowej oraz odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Mają zróżnicowaną budowę i wykonywane są w różnych rozmiarach, a w dodatku klient może je z łatwością dostosować do każdego wnętrza, jako że malowane są farbą proszkową, której kolor można wybrać samodzielnie z bogatej palety RAL.

Link do sklepu:

https://meble-arcadia.com/szafy-aktowe-na-dokumenty/

Ciężko przedstawić krótko cały, bogaty asortyment jaki znajduje się w tym sklepie. Warto jedynie powiedzieć, ze mogą mieć 1 skrzydło, 2 skrzydła, występować w formie nadstawki, albo w dużej, wysokiej wersji. Rodzaj żaluzjowy polecany jest głównie do małych pomieszczeń, gdzie inne otwieranie mogłoby być kłopotliwe, ponieważ jest w nich dosyć ciasno. Sprzęty od tej firmy posiadają możliwość przestawiania półek, a także dostosowywania ich wysokości do gabarytów dokumentów, które ma się w nich przechowywać. To spore ułatwienie! W ciasnych pomieszczeniach swoje miejsce znajdą także modele z drzwiami przesuwnymi – ich otwieranie również nie sprawia kłopotów i nie zajmuje miejsca.

W wielu firmach można ustawić nawet zwykłe modele– otwarte, gdzie zawartość jest dobrze widoczna dla każdego. Z pewnością wielką zaletą takiego rozwiązania jest szybki dostęp do dokumentów – dlatego decyduje się na nie wiele osób.