sejfy biurowe

Na co zwracać uwagę kupując sejf biurowy?

Na co zwracać uwagę kupując sejf biurowy?
5 (100%) 1 vote

Jeśli biuro ma funkcjonować we właściwy sposób, musimy zatroszczyć się o to, aby przechowywane w nich informacje były naprawdę bezpieczne. Gdy mamy do czynienia z danymi zapisanymi na dysku, najlepszym sposobem będzie dopasowanie do naszych potrzeb zabezpieczeń stosowanych w komputerze. Gdy jednak mówimy o dokumentach, niezbędne okażą się sejfy biurowe – rozwiązania, na które nadal notuje się duże zapotrzebowanie.

Jaki rodzaj sejfu wybrać?

Gdy przeglądamy oferty firm polecających nam sejfy biurowe, szybko dostrzegamy, że możemy wybrać jeden spośród ich trzech rodzajów. Do naszej dyspozycji oddaje się zatem sejfy meblowe, wolnostojące i ścienne, a każdy z nich ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

Sejfy ścienne odznaczają się tym, że można je umieścić bezpośrednio w ścianie domu, już na etapie budowy biura należy jednak ustalić, gdzie mają się one znaleźć, miejsce takie musi być bowiem przygotowane w odpowiedni sposób do wykorzystania. Sejfy meblowe mają znacznie mniejsze wymagania, można je bowiem zamontować w niemal wszystkich meblach. Najmniej problemów stwarzają jednak sejfy wolnostojące, a więc takie, które mogą pojawić się w dowolnym miejscu, nawet najmniej oczywistym.

Może się wydawać, że klienci najczęściej będą wybierać biurowe sejfy ścienne, tymczasem okazuje się, że te znane z filmów szpiegowskich rozwiązania wcale nie są aż tak popularne. W dużej mierze wynika to z wymogów lokalizacyjnych, często bowiem konieczność posiadania sejfu daje o sobie znać już po adaptacji budynku biurowego. Znacznie mniejsze wymagania mają sejfy przeznaczone do zabudowy w meblach i to one są najczęściej wykorzystywane w biurach.

Co z atestem?

Sejfy biurowe są sporą inwestycją, nic więc dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie o to, czy konieczne jest wybranie rozwiązania z atestem. Sejfy bezklasowe są uważane za zdecydowanie mniej bezpieczne, nie można jednak ignorować tego, że są one rozwiązaniami zdecydowanie tańszymi.

Może się wydawać, że kluczowe znaczenie będzie miało dla nas to, w jaki sposób ma być wykorzystywany sejf w biurze. Specjaliści są jednak zdania, że nawet mając do ukrycia mniej istotne dokumenty, nie warto ryzykować. Jeśli decydujemy się na zakup rozwiązania, zwracajmy uwagę na poziom bezpieczeństwa, jaki jest nam ono w stanie zagwarantować. W innym wypadku sam sens zakupu może być poddany w wątpliwość.

Polecamy świetną ofertę tej firmy:

https://sejfy-antywlamaniowe.pl/kategoria/sejfy-antywlamaniowe/sejfy-biurowe-tm/