meble do recepcji

Recepcja – jakie meble do niej wybrać?

Recepcja – jakie meble do niej wybrać?
5 (100%) 1 vote

Recepcje spotykamy w wielu miejscach – hotelach, salonach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, w wielkich biurowcach itp. Pełnią niezwykle ważne funkcje, ponieważ to w nich klienci szukają odpowiedzi na ważne pytania – są źródłem informacji. Jednocześnie jednak muszą być przecież reprezentacyjne i bardzo wiele zależy od tego czy takie są – na przykład ogólna opinia o zakładzie (liczy się przecież pierwsze wrażenie), albo to, czy jeszcze kiedyś się tam wróci. Muszą być również wygodne dla osób, które przy nich pracują – często przecież przez wiele godzin dziennie. Odpowiednie meble do recepcji mogą zupełnie odmienić oblicze tej istotnej przestrzeni!

Najlepsze lady recepcyjne

Na rynku można znaleźć mnóstwo przeróżnych lad recepcyjnych – czyli najważniejszej części całej recepcji. To właśnie od jej wyglądu zależy charakter całego wnętrza, sposób postrzegania przez wchodzące osoby, ich miłe lub nieprzyjemnie niestety odczucia. Dlatego do wyboru lady recepcyjnej należy przyłożyć szczególną uwagę! Wybór jest tak duży, że można śmiało zdecydować się zarówno na coś z wysokiej półki cenowej, jak i na bardzo ładny produkt w całkiem niskiej, rozsądnej cenie.

Doskonałe meble biurowe ma w swojej ofercie firma Arcadia. To aż 12 systemów mebli, przeznaczonych do użycia w recepcji. Eleganckie i klasyczne, bądź bardziej nowoczesne, oryginalne. Lady recepcyjne mają różną wielkość z uwagi na fakt, że potrzebne są w pomieszczeniach całkiem małych, ale i do wypełnienia tych, które są bardzo przestronne. Do tych małych nadaje się świetnie model Ovo, z obniżonym, owalnym blatem, albo model Zen, o interesującej formie – złożonych ze sobą, solidnych brył, którym nowoczesności dodaje oświetlenie.

W średnich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się modele Organic czy Arctic Summer, a w tych dużych model Tera – z dużymi, ciężkimi elementami, utrzymany w klimacie „paleo”, kubistyczna lada Foro oraz spektakularna Btx, lada Antrax złożona z biurek i nadstawek, które mogą tworzyć obszerny zestaw.

Pozostałe meble do recepcji

Oczywiście, recepcja recepcji nierówna, zatem szczegółowy jej wygląd zależy od konkretnego miejsca, jednak kilka rzeczy powinno być niezmiennych. Po pierwsze, jeśli w ladzie recepcyjnej nie ma dość miejsca na wszystkie niezbędne rzeczy, za krzesłem dla recepcjonistki czy recepcjonisty (bardzo wygodnym i utrzymanym w stylu wnętrza) musi się znaleźć obszerna szafka z półkami.

Z boku powinna także być wydzielona poczekalnia, ze stołem i fotelami (bądź sofą), albo przynajmniej same krzesła, by oczekujący na swoją kolej ludzie mieli gdzie usiąść.

Bardzo dobrze skomponowaną ofertę znajdziesz tutaj:

Lady recepcyjne