meble ognioodporne

Meble ognioodporne – czemu warto je mieć?

Meble ognioodporne – czemu warto je mieć?
5 (100%) 1 vote

W każdym domu można znaleźć jakieś cenne rzeczy. Może to być biżuteria, mogą to być ważne dokumenty – na przykład czeki czy potwierdzenia własności – albo po prostu pieniądze. Niektórzy nie mają na te wartościowe, najcenniejsze własności żadnego miejsca, w którym tak naprawdę byłyby bezpieczne. Zwykle staramy się chronić nasz dom, ale liczne włamania, kradzieże i przeróżne wypadki jakie się czasem zdarzają (pożary, powodzie itp.) świadczą najlepiej o tym, że nie można pozostawiać wszystkiego przypadkowi. Najlepiej zadbać o zabezpieczenie wszystkich kosztowności i ważnych dokumentów, żeby później nie żałować, gdy rzeczywiście coś się z nimi stanie. W jaki jednak sposób można je najlepiej zabezpieczyć? Kupując na nie szafy ognioodporne lub ognioodporny sejf!

W ten prosty sposób zabezpieczy się rzeczy nie tylko przed ewentualnym włamaniem, ale również wypadkiem losowym – na przykład wspomnianym pożarem, o który niestety wcale nie tak trudno. Awaria instalacji elektrycznej, pozostawiony gdzieś, niezgaszony do końca papieros – jest wiele sytuacji, które mogą do tego doprowadzić. A w chwili szczególnej paniki myśli się o ratowaniu siebie, a nie przedmiotów.

Jakie szafy ognioodporne najlepiej wybrać? Wysokiej jakości produkty posiada w swojej ofercie firma Arcadia. To szeroki asortyment sejfów i szaf, które można znaleźć w różnych wymiarach – dostosowując tym samym do potrzeb konkretnego miejsca oraz rzeczy, które znajdą się wewnątrz. Jednym słowem, dostosowując wybór do indywidualnego przypadku. Można też samodzielnie wybrać rodzaj zamka, który wyda nam się najlepszy – może to być atestowany zamek kluczowy, albo atestowany zamek elektroniczny.

Wszystkie sprzęty posiadają niezbędne atesty, świadczące o ich trwałości i solidności – odpowiedniej ochronie przed włamaniem oraz ochronie przed ogniem. Ognioodporność została sprawdzona fabrycznie, potwierdzona specjalnym testem oraz deklaracją producenta. To zasługa między innymi specjalnego wypełnienia ognioodpornego, służącego jako izolacja cieplna między zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnią korpusu oraz uszczelki termicznej, która zabezpiecza szczelinę między drzwiami a korpusem szafy.

Możecie z powodzeniem wypróbować ofertę tego sklepu:

https://sejfy-antywlamaniowe.pl/kategoria/meble-ognioodporne/